Uğurlu Sanayi Sitesi Hizmete Sunuldu


2010 yılında kooperatif usulü inşa edilen ancak yol ve çevre düzenlemelerinin yapılamaması nedeniyle hizmete alınamayan Uğurlu Sanayi Sitesi, belediyemizin üstlendiği çalışmalarla hizmete sunuldu.

Başkan Mehmet Kuş'un talimatlarıyla 2023 Ocak ayında dükkan önlerindeki 8'er metrelik beton kaldırımlarının yapımına başlanan Uğurlu Sanayi Sitesi'nde Ağustos ayı itibariyle asfaltlama için tesviye çalışmaları başlatıldı.Asfalt çalışmasının tamamlanmasının ardından çevre düzenlemesi de belediyemiz tarafından yapılan Uğurlu Sanayi Sitesi esnaf ve halkımızın hizmetine sunuldu.

Milli Servet Ekonomiye Kazandırıldı

Şanlıurfa şehir merkezinde dağınık halde bulunan küçük sanayi esnafının bir arada yer alması için kooperatif yöntemiyle yaptırıldıktan sonra 13 yıl atıl durumda kalan Uğurlu Sanayi Sitesi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un başlattığı çalışmalar sonrası hayat buldu.

Betonarme kaldırımları, asfalt yolları ve çevre düzenlemeleri Başkan Mehmet Kuş’un talimatıyla Eyyübiye Belediyesi tarafından tamamlanan Uğurlu Sanayi Sitesi’ne esnaf da yine Başkan Kuş’un esnaf temsilcileriyle yaptığı görüşmeler sonucu yerleşmeye başladı.

Hizmete sunulduğu iki ay gibi bir sürede yarısına yakını dolan Uğurlu Sanayi Sitesi’nde yerlerini alan esnaf, yıllardır atıl halde bulunan bu yatırımı ekonomiye kazandırdığı için Başkan Mehmet Kuş'a ve emeği geçenlere teşekkür ederken, halen mahalle aralarında çalışan meslektaşlarını da siteye davet ettiler.

Meslektaşlarına, buraya taşınmaları halinde daha rahat çalışabilecek ortama kavuşacaklarını, müşterilerinin de fazlasıyla buraya geleceğini belirten Uğurlu Sanayi Sitesi esnafı, Şanlıurfa merkezin yanı sıra Harran, Akçakale hatta Viranşehir’den bile müşterilerinin buraya geldiklerini ifade ederek, geçmişte Evren Sanayi Sitesi için de aynı tereddütte bulunan esnafın şu an büyük pişmanlık yaşadığını hatırlattılar.

Araçlarını tamir etmek için Uğurlu Sanayi Sitesi’ne gelen müşteriler de, burada tüm esnafın, her iş kolunun bir arada bulunduğunu dile getirerek, kendileri için büyük kolaylık olduğunu söylediler.