Eyyübiye Yeşillenmeye Devam Ediyor


Ağaç ve çiçek dikilecek bir karış toprak bile bulunmayan mahallelere devasa parklar yaparak “Yemyeşil Eyyübiye” yolunda emin adımlarla ilerleyen Eyyübiye Belediyesi, Selçuklu, Eyüpkent, Süleymanşah ve Asya Mahallelerinde park yapımı, çimlendirme ve peyzaj çalışmalarına devam ediyor.

Selçuklu Mahallesi 3675. sokakta çim biçme, yabani ot mücadelesi, boya ve onarım çalışmalarını sürdüren Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, aynı mahalledeki 3615. Sokakta yer alan parkta da çim ekimi öncesi toprak dolgu işlerine başladı.

Süleymanşah Mahallesi’ndeki Şehit Ümit Yolcu Parkı’nda da bordür boyama işlerini tamamlayan ekipler, Asya Mahallesi’nde yapımı devam eden iki parkta da yapısal peyzaj çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Eyüpkent Mahallesi’nde yeni yapılan iki park ile daha önceki parkların bakım, onarım, otomatik sulama, aydınlatma ve boyama işlerini de tamamlayan Eyyübiye Belediyesi’nin çalışmaları, vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanıyor.

Mahallelerindeki park yapım ve onarım çalışmalarına refakat eden Eyüpkent Mahalle Muhtarı Fuat Balcı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un, seçildiği günden bu yana sosyal, kültürel ve fiziksel manada Eyyübiye’nin tamamında büyük çalışmalar yaptığını hatırlatarak, mahalle sakinleri ve muhtarlığı adına teşekkür etti.


Eklenme Tarihi: 18.09.2022 14:30