Başkan Ekinci'nin Mesajı


Sevgili Eyyübiyeliler

Medeniyet tarihinin en parlak sayfalarına sahip olan, tarihi birikimi ve turistik zenginlikleriyle ilimizin önemli değerlerinden biri olan Eyyübiye ilçemiz, ülkemizin en büyük projelerinden birisi olan GAP’ın uygulama sahasında bulunmakla bölgemizin ve ülkemizin önemli gelişim paradigmaları arasında yer almaktadır.Şanlıurfa’nın Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte gelişim eksenli bir değişim sürecine girmiş bulunmaktadır.

Hızlı ve kalıcı hizmetler için Belediye Başkanı olarak göreve başladığımız ilk günden itibaren Eyyubiye ilçesini sağlam bir alt yapıya kavuşturmak için her türlü etüt çalışmasını titizle yürüttük. Modern şehircilik anlayışına uygun olarak ilçemizde diğer hizmet sağlayıcılarıyla birlikte uzun ve orta vadeli planlar üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Daha yaşanılabilir, insan dostu bir kent için, Şanlıurfa’nın değişen ve gelişen yüzü olmak için, modern kentleşmenin yükselen değeri olmak için kollarımızı sıvadık. Söz verdiğimiz gibi ortak akıl ve ekip ruhu ile zamanla yarışarak Eyyübiye için çalışmaya devam ediyoruz. Kendi birimlerimizin ürettiği projeler yanında bölgemiz insanın karşılanabilir beklentilerini gerçekleştirerek mutlu bir şehir inşası vazgeçilmez ilkelerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda hizmetlerin doğru zamanlama ve iş kaybına mahal vermeden yapılması için ar-ge çalışmalarımız aralıksız sürmektedir.

Zor ve meşakkatli bir yola girdiğimizin bilincindeyiz. İlçemizin çok geniş bir alana yayılı olması ve çarpık yapılaşmanın çokluğu süreci güçleştirmektedir. Bu yüzden amaçladığımız hedeflere ulaşmamızda Eyyubiye gönüllülerinin desteği de çok anlamlı olacaktır. Temel ilkemiz, günü kurtarmak değil, Eyyubiye’nin parlak geleceği için kurduğumuz hayalleri bir an önce hayata geçirmektir.

Geceli gündüzlü çalışmak, kaybedilmiş zamanlarımızı kazanmak, gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakmak, problem çözümünde süratli, projelerde insanı merkeze alan bir yönetim anlayışını hâkim kılmak, devlet millet el ele düsturuyla hizmet üretmek şiarımızdır.
 

Dün birlikte idik... Yarın yine birlikte olacağız.

İş ve güç birliği ile zorları kolaylaştıracağız.

Eyyubiye’ye vefa borcu ancak çalışmakla ödenir.

Memleket sevgisinin ölçüsü, yapılan hizmetlerin kalitesinde gizlidir.

Bu güne kadar desteğini gördüğüm vatandaşlarımızı bundan sonrada yanımızda görmek dileğiyle bütün halkımıza sevgiler saygılar sunuyorum.