2019 YILI AĞUSTOS AYI MECLİS KARAR ÖZETLERİ


Eyyübiye Belediye Meclisi, Meclis 1.Başkan V.Ahmet Kenan KAYRAL Başkanlığında 05.08.2019,06.08.2019,07.08.2019 ve 08.08.2019 tarihlerinde 1.2.3. ve 4. Birleşimlerinde toplanarak aşağıda yazılı kararları almıştır.

202-Nolu Karar: Sigaranın zararları hakkındaki Önerge Madde Bağımlılarıyla Mücadele Komisyonuna ve Sivil Toplum Örgütleri Katılım ve İletişim Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

203-Nolu Karar: Yaşlılarımızın bilgi, beceri ve deneyimlerinden daha iyi nasıl faydalanılacağı hakkındaki Önerge Yaşlılar ve Engelliler Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

204-Nolu Karar: Şanlıurfa da bulunan tarihi evlerin turizme kazandırılması için ne gibi çalışmalar yapılacağı hakkındaki Önerge Kültür ve Turizm Komisyonu ile Medya Tanıtım Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

205-Nolu Karar: Ekmek fırınlarının denetlenmesi hakkındaki Önerge Çevre ve Sağlık Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

206-Nolu Karar: GDO lu ürünlerin zararları hakkındaki Önerge Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

207-Nolu Karar: Eyyübiye Belediyesi olarak dünya kentleri ve ülkemiz sınırları içerisinde kardeş kent ilişkileri kurulması hakkındaki Önerge Dış İlişkiler Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

208-Nolu Karar: İlçemiz sınırları içerisinde bulunan kırsal mahallelerimizde tarım ile uğraşan üreticilerimizin sorunları hakkındaki Önerge Kırsal Kalkındırma Hizmetleri Komisyonuna ve Kentsel Dönüşüm Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

209-Nolu Karar: Eyyübiye sınırları içerisinde yasal olmayan yollar ile kaçak olarak odun, kömür, ve yakacak ürünleri satılması hakkındaki Önerge Hukuk İşleri Komisyonuna ve Halkla İlişkiler Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

210-Nolu Karar: Hayvan hakları ile ilgili bir araştırmanın yapılması hakkındaki Önerge Hayvan Hakları Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

211-Nolu Karar: Şehrimizin ve ilçemizin kalkındırılması hakkındaki Önerge Kentsel Estetik Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

212-Nolu Karar: Köylü Pazarı kurulması hakkındaki Önerge Plan ve Bütçe Komisyonu ile Gayrimenkul Satış Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

213-Nolu Karar: Aile içi şiddetin fiziksel ve psikolojik zararları hakkındaki Önerge Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

214-Nolu Karar: İmar durumu hakkındaki Önerge Emlak İstimlak Altyapı ve Gecekondu ile Mücadele Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

215-Nolu Karar: Plan ve Proje Müdürlüğünün teklif yazısı üzerinde yapılan görüşmeler sonucu; Akçamescit Mahallesi 141 ada 7 nolu parselde Uygulama İmar Planı, konunun daha detaylı incelenmesi ve araştırılması için İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

216-Nolu Karar: Plan ve Proje Müdürlüğünün teklif yazısı üzerinde yapılan görüşmeler sonucu; Ovabeyli Mahallesi 118 nolu ada 4 nolu parselde Uygulama İmar Planı, konunun daha detaylı incelenmesi ve araştırılması için İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

217-Nolu Karar: Plan ve Proje Müdürlüğünün teklif yazısı üzerinde yapılan görüşmeler sonucu; Batıkent Mahallesi 113 ada, 4 nolu parselde Uygulama İmar Planı Değişikliği, konunun daha detaylı incelenmesi ve araştırılması için İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

218-Nolu Karar: Kültür Sosyal, Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğünün teklif yazısı üzerinde yapılan görüşmeler sonucu; İlçemize "Turizm Bölgesi Belgesi" almak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuru yapılması için Belediye Başkanı Sayın Mehmet KUŞ'a yetki verilmesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

219-Nolu Karar: Kültür Sosyal, Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğünün teklif yazısı üzerinde yapılan görüşmeler sonucu; Eyyübiye Belediyesi Spor Kulübünün müsabakalarda başarı gösteren sporculara ödüllerin verilmesi, konunun daha detaylı incelenmesi ve araştırılması için Gençlik Spor ve Eğitim Komisyonu ile AR-GE Komisyonuna havalesine ilişkin teklif oylanarak OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

220-Nolu Karar: Obezite rahatsızlığının insan sağlığı açısından zararları Çevre ve Sağlık Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

221-Nolu Karar: Vatandaşlarımıza toplu taşımanın önemini anlatan bir araştırmanın yapılması Medya Tanıtım Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

222-Nolu Karar: İlçemiz Yeni Mahalle, Göller Mahallesi, Bıçakçı Mahallesi ve Kadıoğlu Mahallesine tarihi dokuya uygun olarak butik oteller ve iş yerlerinin yapılması Kültür ve Turizm Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

223-Nolu Karar: Muhtarlık işleri Müdürlüğüne bağlı olan çadır hizmetleri Dış İlişkiler Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

224-Nolu Karar: Tinerin verdiği zararlarla ilgili nasıl önlemler alınabileceği Sivil Toplum Örgütleri Katılım ve İletişim Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

225-Nolu Karar: Eyyübiye İlçemizde cinsel istismara maruz kalan çocuklarımızın ebeveynleri için eğitimler verilmesi İnsan Hakları Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

226-Nolu Karar: Eyyübiye ilçemizde yaşayan gençlere yönelik olarak gençlerimiz nasıl madde bağımlısı oluyor Madde Bağımlıları ile Mücadele Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

227-Nolu Karar: Tinerin verdiği zararlarla ilgili nasıl önlemler alınabileceği Madde Bağımlıları ile Mücadele Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

228-Nolu Karar: Obezite rahatsızlığının insan sağlığı açısından zararları hakkında Yaşlılar ve Engelliler Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

229-Nolu Karar: Hayvan gübreleri toplatılarak tarımsal alanlarda kullanılması Hayvan Hakları Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

230-Nolu Karar: Uğurlu Mahallesinde hiçbir yeşil alan ve park bulunmaması Kentsel Dönüşüm Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

231-Nolu Karar: İlçemiz Yeni Mahalle, Göller Mahallesi, Bıçakçı Mahallesi ve Kadıoğlu Mahallesine tarihi dokuya uygun olarak butik oteller ve iş yerlerinin yapılması Kentsel Estetik Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

232-Nolu Karar: Meclis toplantı solunu ile Yazı İşleri Müdürlüğünün aynı binada olması AR-GE Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

233-Nolu Karar: Eyyübiye İlçemizde cinsel istismara maruz kalan çocuklarımızın ebeveynleri için eğitimler verilmesi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Aile Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.


Eyyübiye Belediye Meclisi, Meclis 2.Başkan V.Ali ÇİFTÇİ Başkanlığında 09.08.2019 tarihinde 5. Birleşimde toplanarak aşağıda yazılı kararları almıştır.

234-Nolu Karar: Hayvan gübreleri toplatılarak tarımsal alanlarda kullanılması Gayrimenkul Satış Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

235-Nolu Karar: Meclis toplantı solunu ile Yazı İşleri Müdürlüğünün aynı binada olması Halkla İlişkiler Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

236-Nolu Karar: Uğurlu Mahallesinde hiçbir yeşil alan ve park bulunmaması Hukuk Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

237-Nolu Karar: Muhtarlık işleri Müdürlüğüne bağlı olan çadır hizmetleri Emlak İstimlak Altyapı ve Gecekondu İle Mücadele Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

238-Nolu Karar: 2019 yılı sözleşmeli personelin ücretinin düzeltilmesi Plan Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

239-Nolu Karar: Bilirkişilerin Belirlenmesi AR-GE Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

240-Nolu Karar:Bildim Mahallesine bağlı 20 km mesafede olan yerin ayrılarak Yeni bir Mahalle kurulması İmar ve Bayındırlık Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

241-Nolu Karar: Ovabeyli Mahallesi 130 nolu ada 4 nolu parselde kayıtlı Uygulama İmar Planı İmar ve Bayındırlık Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

242-Nolu Karar: Akçamescit Mahallesi 141 ada 7 nolu parselde kayıtlı Uygulama İmar Planı İmar ve Bayındırlık Komisyonundan geldiği şekliyle oylandı OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.