Başkan Hakkında


Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet EKİNCİ

1970 yılında Şanlıurfa’nın Eyyubiye ilçesinin Turluk Mahallesinde doğdu.

Eğitim öğretim hayatının ardından kamudaki iş hayatına başladı. Ziraat Mühendisi olarak başladığı görevine daha sonraki dönemlerde Akçakale Milli Eğitim Şube Müdürü, Akçakale İlçe Tarım Müdürü, Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü'nde Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü, Şanlıurfa İl Tarım Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2008 yılından bu yana AB IPARD Programının yürütüldüğü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Bir çok Sivil Toplum Kuruluşu'na üyeliği bulunmakta olup AB tarafından desteklenen LEADER Programı Yerel Eylem Stratejilerinin belirlenmesi kapsamında Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde Yerel Eylem Grupları çalışmları devam etmektedir. Gerek mesleği gereği gerekse kişisel gelişim kapsamında "Pedagojik Formasyon", "Takım Çalışması, İletişim Becerisi", "Liderlik ve Proje Yönetimi", "Proje Döngüsü Yönetimi ve AB Fonlarının Kullanımı", "Telemetrik Veri Toplama ve İşletim Sistemi", "Risk Yönetimi", "Kurumsal Gelişim", "Toprakta Tohum, İnsanda Düşünce", "Ulusal ve Uluslararası Hibeler, Teşvikler ve Krediler", "Performans Yönetimi Eğitimi", "Uluslararası İlişkiler Eğitim Programı", "İş Sağlığı ve Güvenliği" gibi konularda Türkiye'nin çeşitli yerlerinde düzenlenen eğitim, kurs ve seminerlere katılmıştır.

Doğduğu ilçeye hizmet amacıyla 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Eyyübiye Belediye Başkanı Adayı oldu. Yerel seçimlerden zaferle çıkan Mehmet Ekinci Merkez İlçe olan 372.000 nüfuslu Eyyübiye'nin İlk Belediye Başkanı oldu.

Evli ve 5 çocuk babası olan Mehmet Ekinci İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilmektedir.